PROMILKY VE FINÁLE V BĚLÉ POD BEZDĚZEM

24.05.2014 00:00

Celkem 52 mužských a ženských družstev se od 25. do 27.6.2010 účastnilo 5. ročníku turnaje EBT plážové házené SCHMOLZ + BICKENBACH BĚLÁ CUP 2010 .  Na třech hřištích se střídalo 32 mužských a 20 ženských týmů z ČR, ze Slovenska, Maďarska a Chorvatska. Ženská část turnaje se hrála  ve čtyřech skupinách, kdy první dva týmy ze skupin postupovaly do dalšího boje o umístění. Litvínovské Promilky přijely na turnaj s cílem umístit se co nejlépe a získat tak body do evropské tour.

V základní skupině "C" si litvínovské hráčky postupně celkem hladce poradily s týmy Božkov Team ( 29:13, 35:11), Bíliňské laňky ( 22:17,25:13), Survival Team ( 30:10,31:7) a Bambuča ( 25:6, 28:8). Následovalo utkání s druhým družstvem ze skupiny "D" což byla devčata hrající pod názvem Tlusté myši. Utkání bylo napínavé, zejména druhý poločas, kdy Tlusté myši držely s Promilkami dlouho krok. Nakonec i tento zápas skončil vítězně pro Promilky a to v poměru 18:10, 10:7.

Do semifinálových utkáních se probojovaly litvínovské Promilky, pražské Alkoko-ky, chorvatský Detono Zágreb a ústecká Zlatá jizda. Naše hráčky se utkaly s pražským týmem a po výhře 28:9 a 21:5 je čekalo finálové utkání s Detono Zágreb, které zdolalo ústecký celek 2:0. Ve finále se chorvatské soupeřky ukázaly být lepším týmem a zdolaly litvínovské hráčky v obou poločasech a to v poměru 17:10 a 19:14. Promilky tak obsadily celkové 2. místo za Detono Zagreb, 3. místo vybojovala Zlatá jízda.

Mužské finále bylo bez české účasti a vítězství vybojovalo družstvo chorvatského Chemo Profiti nad celkem ER-Fireball z Maďarska. Na české Třeboňské kapříky po výhře nad Mýtnickými vlky ze Slovenska čekalo 3. místo.