Informace o klubu

Promilky o.s.

právní forma: občanské sdružení
bankovní spojení:    ČSOB a.s. číslo účtu- 216003489/0300

Občanské sdružení Promilky vzniklo v roce 2007 jako oficiální uskupení bývalých členek házenkářského klubu Litvínov. Po skončení aktivní činnosti v mezinárodní házené v roce 2001 jsme se rozhodly pokračovat ve sportovní činnosti zaměřené na plážovou házenou, kterou jsme do té doby hrály v rámci letní přípravy již od roku 1998. Název Promilky vznikl již na prvním turnaji v plážové házené, kdy následující sezony jsme  nadále vystupovaly pod tímto názvem, který se tak stal i názvem našeho občanského sdružení.

Již od počátku našeho působení v plážové házené se nám dařilo kvalifikovat se do závěrečných turnajů v rámci mistrovství ČR. Mezi naše největší úspěchy patří několikanásobné získání titulu mistra ČR a to v roce 2004, který jsme získaly v Plzni, v roce 2006 v Praze. Úspěchem bylo také 4. místo v roce 2005 v Ostravě. Po změně organizace  turnajů v plážové házené v roce 2007 jsme získaly 1.místo v nové soutěži  Czech Beach Handball Tour , která je součástí evropské soutěže  European Beach Handball Tour (EBT). Po úspěších na domácí půdě jsme se rozhodly porovnat své síly s týmy v rámci Evropy. V roce 2007 jsme se zúčastnily turnaje EBT ve švýcarském Steinu, kde jsme obsadily 3. místo a celkově v rámci EBT jsme skočily na 17.místě.

Sezona 2008 pro nás skončila velkým úspěchem, neboť jsme se v rámci turnajů EBT umístily na celkově 5.místě v konkurenci všech evropských celků a tím jsme si zajistily účast na finálovém turnaji EBT , který proběhl ve dnech 29.-31.5.2009 v Řecku a na kterém jsme v silné konkurenci evropských týmů obsadily 8. místo.

Sezonu 2009 jsme zahájily turnajem v Mostě, kde se nám podařilo obhájit prvenství z loňského roku. Na následující akci konané v Bělé pod Bezdězem jsme v silně obsazeném turnaji s mezinárodní účastí obsadily 3. místo. V rámci získávání zkušeností s evropskou "beach" házenou jsem se rozhodly zúčastnit se mezinárodního klání v Maďarském , kde jsme jako nováčci turnaje získali celkové prvenství. Eva Kaňková za svůj výkon získala trofej pro nejlepší hráčku turnaje.

Novinkou této sezony je naše působení v házenkářské lize neregistrovaných, která vznikla na popud trenéra mostecké házené Jiřího Hanuse a hraje se turnajovou formou, jeden den v měsíci.
    Naším cílem je každoroční účast na turnajích v rámci EBT v ČR i zahraničí a zejména snaha získat postup na finálový turnaj této evropské tour.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.